Reklama

Leśnicy apelują: rząd chce wyprzedać lasy!

24/11/2010 09:15

Wyprzedawanie lasów  w chwili kryzysu gospodarczego lub załamanie się sektora drzewnego - taki scenariusz przewidują leśnicy w sytuacji, kiedy rząd przeforsuje projekt włączenia lasów państwowowych do sektora publicznego. Dlatego dziś leśnicy z całego kraju będą manifestować przed Sejmem w Warszawie. Na protest pojechało też ponad 30. leśników z nadleśnictw Łomża i Nowogród.

Leśnicy będą protestować przeciwko rządowemu projektowi włączenia lasów państwowych do sektora finansów publicznych. O pieniądzach na lasy będzie wtedy decydowało ministerstwo, a nie nadleśnictwo. Taka decyzja rządu grozi bowiem funkcjonowaniu lasów w przyszłości.

- Wystarczy załamanie rynku drzewnego, kryzys gospodarczy, a rząd podejmie decyzję o wyprzedaniu lasów - przestrzega Kazimierz Uleniecki, przewodniczący KSPL NSZZ „Solidarność”.

Manifestacja rozpocznie się przed gmachem Sejmu dziś o godz. 12.00 i potrwa co najmniej przez trzy godziny.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości