Licealiści połączyli siły, by wspólnie zagrać na rzecz Hospicjum pw. Świętego Ducha. Był rock, pop, energetyczny hip hop, dobry nastrój i otwarte serca- bo młodzież potrafi pomagać. W ciągu jednego wieczoru zebrali niemal 450 złotych.
Koncerty charytatywne w I Liceum mają już trzyletnią tradycję. Kilka lat temu zainicjowała je Katarzyna Dłużniewska, tegoroczna maturzystka I LO.
Mimo ukończenia szkoły, wokalistka znana z występów w Studio Wokalnym eMDeK Magdy Sinoff pojawiła się na koncercie, by siłą głosu wesprzeć kolegów. W duecie z Robertem Wieczorkiem, także absolwentem ILO, liderem zespołu Polityka, rozpoczęli część wokalną koncertu, poruszając publiczność klimatycznymi dźwiękami bluesa.
W zabytkowej auli zabrzmiały polskie przeboje Edyty Gepert, przywołujące letnie klimaty utwory Holidays i Walking on sunshine.
- Fani hip-hopu również nie zostali pominięci. Łomżyński duet Fitz&Baks, a także młody raper Lagi, rozbujali publiczność tekstami ze swojego własnego repertuaru. Nie zabrakło także cięższego brzmienia. Gwiazdą wieczoru był zambrowski zespół Next to the road- wyliczają uczniowie I LO.
Koncert otworzył zaś energetyczny występ tancerzy formacji Skrecz Studia Tańca BK STEP.
Młodzież dała z siebie wszystko- tak, by ci, którzy przybyli na występ, nie żałowali datków wrzuconych do puszek.
W ciągu jednego wieczoru do puszek wpadło 449,48 złotych- wylicza Anna Leszczewska, pedagog I LO, pod której opieką organizowane są uczniowskie koncerty.
Pieniądze w całości zostaną przekazane łomżyńskiemu Hospicjum pw. Świętego Ducha.