Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy, który przekroczył prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Miejsce kontroli zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Wczoraj, 10 marca w Marianowie policjanci z łomżyńskiej drogówki sprawdzali, jak kierowcy respektują ograniczenia prędkości.
- Tuż po godzinie 8:00 zatrzymali kierowcę jadącego za szybko. Okazał się nim 52-letni obywatel Litwy. Mężczyzna w miejscu, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”, przekroczył dozwoloną prędkość o 52 kilometry na godzinę. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy oraz mandatem karnym w wysokości 1500 złotych – informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Mieszkańcy Marianowa wskazali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, że dochodzi w tym miejscu do częstego przekraczania prędkości. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawnione wykroczenie potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem mapy.