Reklama

ŁKS Łomża z licencją na II ligę. Jest i kara

02/06/2026 19:03

ŁKS Łomża otrzymał licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach Betclic II ligi w sezonie 2026/2027. 

Decyzję w tej sprawie podjęła Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej po rozpatrzeniu odwołania złożonego przez Łomżyński klub.

Wcześniej ŁKS nie otrzymał licencji, jednak po analizie przedstawionych dokumentów i argumentów Komisja zdecydowała o zmianie wcześniejszego rozstrzygnięcia. Tym samym łomżyński klub będzie mógł przystąpić do rywalizacji na szczeblu II ligi w nadchodzącym sezonie.

Przyznana licencja została jednak obwarowana dodatkowymi warunkami. Komisja nałożyła na klub nadzór finansowy oraz infrastrukturalny. Ponadto ŁKS Łomża został ukarany obowiązkiem zapłaty 10 tysięcy złotych.

Reklama

Jak poinformowano w uzasadnieniu decyzji, sankcja jest związana z naruszeniem kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego PZPN, a także zasad obowiązujących w procesie licencyjnym.

Decyzja Komisji oznacza, że mimo wcześniejszych problemów formalnych ŁKS Łomża spełnił warunki pozwalające na uzyskanie licencji i będzie mógł kontynuować przygotowania do występów w Betclic II lidze w sezonie 2026/2027.

F.04 Podręcznika Licencyjnego. Co to takiego?
Brak przeterminowanych zobowiązań:
(a) wobec pracowników,
(b) z tytułu zobowiązań podatkowych oraz w zakresie składek na ubezpieczenie społeczne oraz
(c) z tytułu zobowiązań wobec PZPN, WZPN, PLP oraz UEFA (w tym podmiotów wskazanych przez UEFA).
Wnioskodawca musi wykazać, że na 31 marca roku kalendarzowego, w którym rozpoczyna się dany sezon licencyjny, nie posiada żadnych przeterminowanych zobowiązań wskazanych w lit. (a)–(c) powyżej, które były wymagalne na 28 lutego roku kalendarzowego, w którym rozpoczyna się dany sezon licencyjny.

Reklama

fot. Aneta Pogorzelska

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/06/2026 19:04
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości