Piotr Łobodziński rozpoczął kolejny sezon startów na schodach w swojej towerruningowej karierze. W minioną sobotę po raz czwarty triumfował w biegu Almas Vertical Run w Dubaju. Zawodnik "Prefbetu" siedmiokrotnie zwyciężał w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Piotr Łobodziński rozpoczął już dziewiąty w swojej karierze sezon startów na schodach i po raz kolejny zwyciężył w biegu zorganizowanym w stolicy Zjednocznych Emiratów Arabskich. Zawodnikowi LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża zabrakło czterech sekund do własnego rekordu trasy, jednak biegacz jest usatysfakcjonowany z uzyskanego czasu, a szczególnie miejsca. Łobodziński musiał pokonać ponad 1600 stopni aby wbiec na 280-metrowy budynek.
- Jak na pierwszy bieg i to na początku lutego wyszło super mocno, pomimo, iż nie miałem rywali. Druga w open była Mistrzyni Świata Australijka - Suzy Walsham. Biegamy indywidualnie i nigdy nie wiadomo czy nie przyjedzie jakiś utalentowany Kenijczyk i nie pobiegnie nadspodziewanie dobrze. Wolałem nie ryzykować i po prostu pobiegłem na miarę swoich obecnych możliwości. Forma na schodach jaką obecnie prezentuję jest jak najbardziej satysfakcjonująca - mówi Łobodziński.
Kolejny start na schodach 23 lutego w Warszawie, a następnie 13 marca w Paryżu na Wieży Eiffla.