Reklama

Lodowisko na plusie. Po raz pierwszy obiekt zarobił sam na siebie.

12/03/2014 07:03

Po raz pierwszy od otwarcia cztery lata temu, lodowisko Biały Orlik nie przyniosło strat. Przez nieco ponad dwa miesiące funkcjonowania, obiekt zarobił prawie 30 tysięcy złotych.

W ciągu dwóch miesięcy (w tym roku lodowisko czynne było od 24. grudnia do 28. lutego), na łyżwy wybrało się ponad dziesięć tysięcy osób. Większość skorzystała też z dodatkowej oferty wypożyczenia łyżew.

Co ciekawe, podobną liczbę wejść na lodowisko, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zanotował też w ubiegłym roku. O ile jednak wówczas Biały Orlik zarobił na wejściach tylko 54 tys. złotych, w tym roku przychód przekroczył 91 tys. złotych. Ceny- i w tym i w poprzednik roku- pozostały w zasadzie niezmienione, o złotówkę wzrósł jedynie koszt wypożyczenia łyżew i biletu grupowego.

Reklama

Znacząco, w stosunku do poprzedniego sezonu, obniżyły się też koszty funkcjonowania ślizgawki. W tamtym roku przekroczyły 85 tys. złotych, w tym spadły już do 64 tys. złotych.

Tym samym Biały Orlik po raz pierwszy od chwili otwarcia w grudniu 2011 roku, przyniósł MOSiR-owi dochód. Zarobił 27 tys. złotych.

Czy odnaleziona po kilku latach recepta na sukces pozwoli na dochodową działalność lodowiska i w kolejnym sezonie? Tu ciężko o trafną prognozę. Ta zima była bowiem ostatnią, w której zbudowany w 2011 roku obiekt objęty był gwarancją. Od kolejnego sezonu za wszystkie naprawy MOSiR będzie musiał płacić z własnej kieszeni.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości