Reklama

Łomża aglomeracją? Rozpoczęły się rozmowy z Warmińsko- Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną

21/01/2011 08:54

Łomża ma szansę znaleźć się w Warmińsko- Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Pierwsze rozmowy z jej zarządem prezydent Mieczysław Czerniawski, jak poinformował, ma już za sobą. Wg nowego prezydenta, ten wybór będzie znacznie lepszy niż powrót do negocjacji z Suwalską Strefą Ekonomiczną, które prowadził poprzednik Czerniawskiego, Jerzy Brzeziński.

- Funkcjonowanie SSSE jest czysto książkowe. Jej działalność budzi moje wątpliwości, wątpię, by była w stanie podjąć się funkcjonowania w Łomży- informuje prezydent Czerniawski. - Rozpocząłem zaś rozmowy z Warmińsko- Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną, która zajmuje 6. (na 14 - przyp. red.) miejsce w Polsce. Suwalska jest zaś na ostatnim.

Podstrefa łomżyńska, działająca w strukturach W-MSSE, miałaby być aglomeracją, a wokół siebie zrzeszać okoliczne gminy. Do tej pory, jak informuje Czerniawski, z zarządem strefy został ustalony zarys strategii jej powołania w Łomży.

Reklama

Prezydent Łomży dodaje, że do tej pory nie odnalazł w ratuszu żadnych śladów negocjacji prezydenta Brzezińskiego z zarządem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nie było projektów umowy ani innych dokumentów.

- Przyznaję, że te dokumenty może gdzieś są, lecz ja ich jeszcze nie znalazłem. Na razie nie pytałem o nie prezydenta Jerzego Brzezińskiego, który pełni funkcję mojego doradcy - mówi Czerniawski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama