Reklama

Łomża: Bakterie coli w szpitalnym wodociągu

29/08/2024 19:25

W Szpitalu Wojewódzkim w Łomży wstrzymano część zabiegów operacyjnych po wykryciu bakterii coli w sieci wodociągowej placówki. Informacja o skażeniu wpłynęła do szpitala z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży, co potwierdziła rzecznik prasowy szpitala Jolanta Gryc.

Obecnie trwają prace nad przywróceniem bezpieczeństwa sanitarnego w szpitalu. Jak poinformowała nas Jolanta Gryc po uzyskaniu informacji o obecności bakterii coli i escherichia coli w instalacji wodociągowej, szpital natychmiast podjął działania mające na celu minimalizację zagrożenia. 

- Przełączono zasilanie wody na źródło rezerwowe z sieci miejskiej i przystąpiono do dezynfekcji instalacji szpitalnej. Zostały również zdezynfekowane studnie głębinowe oraz wyłączone z eksploatacji – podkreśliła.

Reklama

Przeprowadzono także badanie kontrolne wody, a wyniki poznamy jutro. Nawet w przypadku negatywnych wyników, przed ponownym uruchomieniem szpitalnego ujęcia wody, zostaną wykonane kolejne analizy. Do tego czasu pacjenci i pracownicy szpitala są zaopatrywani w wodę butelkowaną, która służy zarówno do celów spożywczych, jak i higienicznych. Szpital zapewnia również bezpieczną żywność, która nie wykorzystuje skażonej wody.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości