Sytuacja epidemiczna w kraju wymusza zmiany w planowanych na lato wydarzeniach kulturalno – rozrywkowych W Łomży. Wielu zaplanowanych imprez zorganizować nie można, ale jest szansa, że uda się zorganizować letnie kino plenerowe, choć w innej niż dotychczas formule. Byłoby to kino samochodowe.
Wiadomo już, że nie odbędzie się szereg imprez w ramach „Łomżyńskich Wakacji”, czyli cyklu wydarzeń kulturalno – rozrywkowych, organizowanych w mieście od kilku lat we wszystkie weekendy lipca i sierpnia. W tym roku również planowany był szereg ciekawych wydarzeń, które ze względu na obecną sytuację nie będą mogły się odbyć. Dotyczy to m.in. „Wieczorów Kabaretowych”, „Dyskoteki Pod Gwiazdami” czy "Letniego Kina Plenerowego".
Czynione są jednak starania, aby zorganizować „Letnie samochodowe kino plenerowe”
- Byłoby to rozwiązanie pozwalające na ciekawe spędzenie czasu podczas sytuacji epidemicznej w naszym kraju. - przekazują miejscy urzędnicy. - W cztery lipcowe i pięć sierpniowych niedziel planowanych jest dziewięć takich seansów filmowych.
Wysłane przez samorząd zaproszenia do złożenia ofert ndotyczą m.in. zapewnienia zestawu kinowego optymalnego dla kina samochodowego na około 50 samochodów osobowych, z projektorem min. 8000 ANSI lumenów oraz nagłośnieniem poprzez fale radiowe odbierane przez radioodbiorniki. Miejsce oraz dokładny repertuar zostaną ustalone po wyborze wykonawcy, planowanym na początek czerwca br.
Co z zabawą na muszli?
Wiemy już, że nie odbędzie się transmitowany na antenach TVP koncert „Lato, Muzyka, Zabawa”. Telewizja Polska pracuje jednak nad alternatywą dla tego wydarzenia. Jeżeli pozwoli na to sytuacja, to jest szansa, że pod koniec sierpnia zabawimy się podczas Gościńca Łomżyńskiego. Urzędnicy podkreślają, że z planów sponsorowania tej imprezy nie rezygnuje Van Pur S.A. Możliwe, że przynajmniej w ograniczonym zakresie, odbędzie się także Cafe Kultura. Jego organizację MDK-DŚT tradycyjnie planuje przy Galerii Pod Arkadami.