Reklama

Łomża chce zostać Rowerową Stolicą Polski

09/08/2019 13:45

Łomża znalazła się w gronie miast, które przystąpią do ogólnopolskiej rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski". Aby wziąć udział w zabawie należy pobrać aplikację mobilną Rowerowa Stolica Polski i wybrać miasto oraz obszar, dla którego uczestnik będzie chciał zdobywać pokonywane na rowerze kilometry. Łomża jest 21. miastem w Polsce, które przystąpiło do akcji.

„Rowerowa Stolica Polski” to akcja społeczna, promująca aktywne spędzanie wolnego czasu. Organizatorem imprezy jest Miasto Bydgoszcz. Od pierwszego do ostatniego dnia września 2019 roku, mieszkańcy kilkunastu miast w Polsce będą walczyć o miano rowerowej stolicy kraju. Wszyscy uczestnicy, biorący udział w rywalizacji skorzystają z aplikacji mobilnej - Rowerowa Stolica Polski. Będzie ona jedynym narzędziem gromadzącym i weryfikującym sportowe osiągnięcia.

Każdy kto korzysta z aplikacji jeżdżąc na rowerze w tym czasie, zbiera przejechane kilometry i decyduje, na poczet którego miasta wyniki mają być zapisane. Suma wszystkich użytkowników przekazujących swoje kilometry dla miasta, do którego się przypisali, daje końcowy rezultat. Miasto, które zgodnie z regulaminem rywalizacji, zdobędzie największą ilość kilometrów w przeliczeniu na jednego mieszkańca, zdobywa puchar przechodni i na rok staje się Rowerową Stolicą Polski.

Reklama

Aplikacja Rowerowa Stolica Polski będzie dostępna do pobrania bezpłatnie ze sklepów Google Play (Android) oraz Apple Store (iOS). Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.rowerowastolicapolski.pl. Przedstawione zostaną tam wszystkie miasta uczestniczące w akcji oraz regulamin zawodów.

Źródło: UM Lomza / mylomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości