Reklama

Łomża: Inauguracja roku na Uniwersytecie Złotego Wieku [FOTO]

02/10/2019 11:37

Seniorzy po raz 20. zainaugurowali nowy rok akademicki w Uniwersytecie Złotego Wieku przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. - Uniwersytet zaprasza młodzież w wieku 50 lat plus, czyli tych, którzy chcą żyć aktywnie, którzy chcą poszerzać swoje wiadomości, umiejętności, a jednocześnie chcą mieć wiele przyjemności ze spotkań z innymi ludźmi - mówi Bożena Święszkowska, prezes Fundacji dla Uniwersytetu Złotego Wieku.

Około 100 studentów liczy Uniwersytet Złotego Wieku przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, który już po raz 20 zainaugurował nowy rok akademicki. Osoby w wieku 50+ będą mogły raz w miesiącu uczestniczyć w wykładach na wiele aktualnych i interesujących tematów a także w zajęciach organizowanych w ramach sekcji tematycznych: informatycznej, językowej, sportowej, kulturalnej, turystyczno-krajoznawczej oraz sekcji pn. Trening umysłu. W organizacji są jeszcze sekcje: dietetyczno-kulinarna, taneczna i nordic walking.

W bieżącym roku akademickim seniorzy będą mogli podszkolić tym samym swój język angielski, skorzystać z zajęć z aqua aerobiku oraz oferty znajdującej się tuż obok WSA siłowni Corso, a pasjonatom turystyki na pewno spodoba się oferta wycieczek pieszych i autokarowych. Bez wątpienia ciekawą ofertą są zajęcia pn. Trening Umysłu. Łomżyńscy nestorzy będą mogli m.in. usprawnić pamięć, koncentrację uwagi, zdolność kojarzenia faktów i kreatywność, a także uaktywnić umysł i przedłużyć jego sprawność. Tak jak ćwiczenia fizyczne przedłużają sprawność i siłę mięśni, regularny trening umysłu pomaga utrzymać prawidłowe i efektywne funkcjonowanie mózgu.

Reklama

- Dowiedziałem się, że prowadzone są różnego rodzaju sekcje czy zajęcia dla emerytów - mówił nam jeden z obecnych na inauguracji seniorów. - Na pewno znajdę czas i jestem jak najbardziej zainteresowany.

Wykłady odbywają się zawsze w pierwszy wtorek miesiąca. Najbliższy termin to 5 listopada. Czesne to zaledwie 20 zł za cały rok, a wszystkie zajęcia w wymienionych wyżej sekcjach są bezpłatne. Terminy i miejsce zajęć sekcji są do ustalenia z Prowadzącym. Warto odnotować, że do życia powołana została Fundacja dla Uniwersytetu Złotego Wieku, która będzie zabiegała o wsparcie pochodzące ze środków unijnych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości