Reklama

Łomża: Jest szansa na utworzenie kolejnego żłobka

25/10/2019 11:35

Prezydent Łomży złożył wniosek o dofinansowanie na utworzenie żłobka przy Publicznym Przedszkolu nr 14 w Łomży. Środki na utworzenie trzeciej tego typu placówki miałyby pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

 - Miejsce, w którym ma on powstać, jest niezwykle ważne, gdyż znajduje się w środku dużego osiedla. Niecałe sto miejsc żłobkowych w takim mieście  jak Łomża, to zdecydowanie za mało, dlatego chcemy poprawić tę sytuację i dać rodzicom możliwość korzystania z miejskich żłobków – informuje Mariusz Chrzanowski.

Złożony projekt przewiduje remont pomieszczeń żłobka, wyposażenie, pomoce dydaktyczne, wyżywienie, ubezpieczenie oraz zatrudnienie 3 opiekunek oraz powstanie 25 miejsc opieki żłobkowej dla dzieci do 3 roku życia. Jego wartość wynosi 946.218,75, w tym dofinansowanie w wysokości 804.285,75. Realizacja projektu zaplanowana jest w okresie od 1 sierpnia 2020 roku do 21 lipca 2022 r.

Reklama

- Obserwując prorodzinną politykę rządu Zjednoczonej Prawicy jestem przekonany, że w momencie zakończenia projektu pojawią się nowe możliwości pozyskania środków na kontynuację tego przedsięwzięcia. Jeśli jednak okaże się, że finansowanie miałoby pozostać tylko w kwestii samorządu, to uważam, że takie wyzwanie powinniśmy podjąć – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski dodając, że wspólnie ze swoimi współpracownikami będzie dążył do utworzenia jeszcze jednej tego typu placówki w Łomży.

Obecnie w naszym mieście funkcjonują: Miejski Żłobek nr 1 przy Przedszkolu Publicznym nr 8 na 48 miejsc oraz Miejski Żłobek nr 2 przy Przedszkolu Publicznym nr 4 na 50 miejsc. 

Reklama

UM Lomza/mylomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości