Po rozpatrzeniu wniosku prezydenta Łomży wydana została decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dotyczącej rozbudowy ul. Giełczyńskiej od ronda Hanki Bielickiej do ul. Senatorskiej.
Postępowanie administracyjne dotyczące wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2599B ul. Giełczyńskiej w Łomży na odcinku od ronda H. Bielickiej do ul. Senatorskiej wraz z budową infrastruktury technicznej oraz usunięciem kolizji z istniejącym uzbrojeniem terenu” (od km 0+000,00 do km 0+417,71)" wszczęto w ubiegłym miesiącu.
Zakres robót budowlanych obejmuje: przebudowę nawierzchni jezdni, budowę i przebudowę zatok parkingowych, przebudowę istniejących zjazdów, przebudowę chodników oraz budowę ciągu pieszo – rowerowego, przebudowę oświetlenia ulicznego, budowę kanalizacji deszczowej w tym kanału, przykanalików, studni rewizyjnych i wpustów, przebudowę kanału teletechnicznego, przebudowę sieci telekomunikacyjnej, przebudowę sieci wodociągowej oraz przebudowę kabli energetycznych.
Na wniosek inwestora decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.