Wczoraj (26.04) na sportowo zainaugurowano start kolejnej edycji Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej. W tradycyjnym już wyścigu do zdobycia były m.in. pamiątkowe puchary, a odwiedzający mogli skorzystać z atrakcji w ramach pikniku. System ŁoKeR oficjalne rusza dzisiaj (27.04)
Tegoroczny sezon Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej rozpoczął się wyścigiem na nowym odcinku ul. Zawadzkiej. Uczestnicy mieli do pokonania około 1,5 km na rowerach ŁoKeR. Najlepsi otrzymali oczywiście pamiątkowe puchary, a sportowym zmaganiom towarzyszył piknik, gdzie odwiedzający mogli skosztować waty cukrowej, pobawić się na dmuchańcach, skorzystać z usług fotobudki, a najmłodsi dodatkowo mogli pomalować sobie buzie.
W wyścigu kobiet najlepsza okazała się Anita Dziekońska, która uzyskała czas 3:25.09. Kilka sekund później do mety dojechała Justyna Blusiewicz (3:33.65), a jako trzecia dotarła Karolina Piotrowska (3:46.24). Wśród mężczyzn triumfował Hubert Lemański z czasem 2:43.27. Jako drugi na podium uplasował się RafałPoreda z czasem 2:58.08, a jako trzeci - Robert Mieczkowski (2:58.15)
Łomżyńska Komunikacja Rowerowa uruchomiona została pilotażowo pod koniec kwietnia 2018 roku i funkcjonowała do końca września ub. r. Składała się z 13 stacji rozmieszczonych na terenie Łomży. Przez sześć miesięcy w systemie zarejestrowało się 2322 użytkowników, którzy wypożyczali rowery prawie 22.600 razy na łączny czas ponad 11.500 godzin.
W tym roku sieć będzie składała się z piętnastu stacji, a do wypożyczenia przeznaczono ponad 100 rowerów, w tym po jednym typu cargo i tandem. System funkcjonował będzie od 27 kwietnia do 1 listopada 2019 roku.
Jak poinformował nas wiceprezydent Andrzej Garlicki, władze miasta w przyszłym roku planują oprzeć system o projekt unijny i rozwiązanie przetargowe. W Łomży może pojawić się 30 rowerów elektrycznych.