Reklama

Łomża: Miasto chce dofinansować zakup defibrylatora

04/04/2019 13:52

Kwotę 50 tys. złotych na zakup defibrylatora przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Łomży zamierza przeznaczyć Miasto Łomża. Wniosek z projektem stosownej uchwały prezydent zamierza skierować na najbliższą sesję Rady Miejskiej. Najnowszej generacji sprzęt miałby stanowić wyposażenie ambulansu sanitarnego.

4319 pacjentów w stanie bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia otrzymało pomoc od zespołów ratownictwa medycznego na terenie miasta Łomża w ubiegłym roku. Zdaniem dyrektor Hanny Waniewskiej zakup defibrylatora zapewniłby lepszą jakość świadczonych usług, a tym samym zwiększyłby skuteczność w zakresie ratownictwa medycznego.

- Pacjenci z problemami kardiologicznymi, uczestnicy wypadków drogowych to codzienność w pracy zespołów wyjazdowych. Służby medyczne do realizacji zadań potrzebują wysokiej jakości sprzętu – mówi Hanna Waniewska.

Reklama

Łomżyńskie pogotowie nie podlega bezpośrednio miastu, ale zdaniem prezydenta Mariusza Chrzanowskiego zakup nowego sprzętu jest potrzebny. Włodarz miasta zamierza skierować stosowny wniosek z projektem uchwały o dofinansowanie podczas najbliższej sesji rady.

- Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej nie jest jednostką, która podlega bezpośrednio miastu, ale zamierzamy wspierać tego typu inicjatywy, które wpływają na podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców – mówi Mariusz Chrzanowski.

Reklama

Nowoczesny defibrylator ma kosztować 82 tys. złotych. Sprzęt będzie posiadał funkcję informującą w czasie rzeczywistym o jakości wykonywania RKO oraz funkcję filtrującą artefakty w trakcie wykonywania resuscytacji, która zredukuje przerwy potrzebne na wykonanie defibrylacji. O ile radni przyjmą projekt uchwały, stacja pogotowia będzie musiała wygospodarować pozostałe 32 tysiące złotych. Pogotowie posiada cześć środków własnych, ale zamierza ubiegać się również  o pomoc w innych samorządach.

Rok temu Ratusz kwotą 100 tys. zł dofinansował zakup używanego ambulansu dla GR "Nadzieja", niedawno na zakup łóżek rehabilitacyjnych do łomżyńskiego Hospicjum trafiło 25 tys. zł.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości