Budynek, który według założeń przedstawia łomżyński ratusz, a do tego drzewa i Słońce - tak będzie wyglądało nowe logo naszego miasta. Całości towarzyszy hasło reklamowe "Zasmakuj w Łomży". Logo wybrali mieszkańcy w internetowym głosowaniu.
Poznaliśmy nowe logo promocyjne Łomży. Stosowne zarządzenie zostało już podpisane przez prezydenta. W internetowym głosowaniu mieszkańcy wybrali wersję przedstawiającą budynek ratusza, drzewa oraz Słońce.
Logo przedstawia łomżyński Ratusz w otoczeniu przyrody i natury. Słońce, które rozświetla miasto (znak rozwoju i lepszej przyszłości) nadaje charakterystycznego wyrazu i ożywia logo. Przyroda i bliskość natury zachęca, by zasmakować życia w takim mieście jak Łomża. Kształt logo jest obły, co nadaje mu delikatności oraz wzbudza pozytywne, przyjazne emocje - czytamy w opisie nowego logo Łomży.
Reklama
Poprzednie logo wprowadzone zostało w 2004 roku, władze miasta doszły zatem do wniosku, że przyszedł czas na zmianę. Nowe logo miało ukazać dynamiczne modyfikacje miasta oraz skutecznie i długofalowo komunikować wartości marki Zasmakuj w Łomży, pokazując również osobowość miasta i przekazując ją wszystkim odbiorcom.