Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał zarządzenie w sprawie szczególnej formy udzielania pomocy osobom prowadzącym działalność gospodarczą poprzez obniżenie czynszu najmu lokali użytkowych z zasobu miasta. Opracowywany jest także pakiet pomocowy dla łomżyńskich przedsiębiorców.
Ratusz podaje, że pierwszej kolejności zostały wprowadzone 99-procentowe zniżki stawek czynszu w lokalach użytkowych znajdujących się na terenie Miejskiej Hali Targowej oraz innych lokali użytkowych stanowiących własność Miasta Łomża. Zniżka będzie przysługiwała najemcom, którzy zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Natomiast na zniżkę w wysokości 50 procent mogą liczyć najemcy, których prowadzona działalność gospodarcza w związku z obecną sytuacją, uległa znacznemu ograniczeniu. Ulgi będą obowiązywały od 14 marca do 30 kwietnia, ale w miarę rozwoju sytuacji okres ten może zostać wydłużony. By skorzystać z bonifikaty należy złożyć w Urzędzie Miejskim stosowne oświadczenie lub wniosek, którego wzór od poniedziałku będzie dostępny na stronie internetowej Miasta.
– Wspieram łomżyńską przedsiębiorczość od momentu objęcia funkcji Prezydenta Miasta. Tym bardziej jest to konieczne w obecnej sytuacji, która dotyka firmy w całym kraju. Dlatego samorządy powinny wspierać osoby prowadzące działalność gospodarczą w swoich miastach – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski, apelując również do prezesów spółdzielni mieszkaniowych i innych zarządców nieruchomości, o wprowadzenie zniżek dla najemców lokali znajdujących się w ich zasobach.
Reklama
Prezydent dodaje, że w opracowaniu jest także pakiet pomocowy dla łomżyńskich przedsiębiorców, którego szczegóły będą znane w przyszłym tygodniu.