12 osób liczy nowa MKRPA. Pracom komisji będzie przewodniczył Robert Grzymała, a jego zastępcą została Wanda Mężyńska. Powołana przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych realizuje zadania określone w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
Do zadań komisji należy przede wszystkim inicjowanie działań związanych z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych w mieście, czyli m.in. opiniowanie wniosków o wydanie pozwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, prowadzenie działalności wychowawczo-informacyjnej oraz prowadzenie kontroli przestrzegania warunków sprzedaży, spożywania i podawania napojów alkoholowych.
- Przed nami nowe wyzwania. Chcemy podejść do tematu alkoholu szerzej, z uwzględnieniem potrzeb przedsiębiorców. Zamierzamy postawić w dużej mierze na działania profilaktyczne niż kontrolne, które oczywiście też muszą być – mówi Robert Grzymała.
Nowy przewodniczący działał w tej komisji również w poprzednich czterech latach. Jego zastępcą została radna miejska poprzedniej kadencji Wanda Mężyńska. Wcześniej zajmowała się tematem uzależnień w Komisji Rodziny, Pomocy Społecznej i Zdrowia.
W skład łomżyńskiej MKRPA weszło 12 osób: Robert Grzymała - przewodniczący, Wanda Mężyńska - zastępca przewodniczącego oraz członkowie: Małgorzata Brzostowska, Zbigniew Cybula, Irena Gorzoch, Wojciech Klimaszewski, Elżbieta Kozłowska, Piotr Pawłowski, Renata Szymańska, Tomasz Trzaska, Jadwiga Wyrwas, Dariusz Wyrwas.