Reklama

Łomża: Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych powołana

21/03/2019 08:13

12 osób liczy nowa MKRPA. Pracom komisji będzie przewodniczył Robert Grzymała, a jego zastępcą została Wanda Mężyńska. Powołana przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych realizuje zadania określone w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Do zadań komisji należy przede wszystkim inicjowanie działań związanych z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych w mieście, czyli m.in. opiniowanie wniosków o wydanie pozwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, prowadzenie działalności wychowawczo-informacyjnej oraz prowadzenie kontroli przestrzegania warunków sprzedaży, spożywania i podawania napojów alkoholowych. 

- Przed nami nowe wyzwania. Chcemy podejść do tematu alkoholu szerzej, z uwzględnieniem potrzeb przedsiębiorców. Zamierzamy postawić w dużej mierze na działania profilaktyczne niż kontrolne, które oczywiście też muszą być – mówi Robert Grzymała.

Reklama

Nowy przewodniczący działał w tej komisji również w poprzednich czterech latach. Jego zastępcą została radna miejska poprzedniej kadencji Wanda Mężyńska. Wcześniej zajmowała się tematem uzależnień w Komisji Rodziny, Pomocy Społecznej i Zdrowia.

W skład łomżyńskiej MKRPA weszło 12 osób: Robert Grzymała - przewodniczący, Wanda Mężyńska - zastępca przewodniczącego oraz członkowie: Małgorzata Brzostowska, Zbigniew Cybula, Irena Gorzoch, Wojciech Klimaszewski, Elżbieta Kozłowska, Piotr Pawłowski, Renata Szymańska, Tomasz Trzaska, Jadwiga Wyrwas, Dariusz Wyrwas.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości