Reklama

Łomża: Nie ma mowy o cięciach w oświacie [VIDEO]

05/06/2019 15:36

- W odpowiedzi na doniesienia medialne, jakoby organ prowadzący nakazał przeprowadzenie cięć w placówkach edukacyjnych, muszę zdementować tę informację - mówi odpowiedzialny za oświatę zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski. Z funkcją będą musieli pożegnać się jednak wicedyrektorzy czterech szkół.

- Wszelkie nowe rozwiązania w zakresie godzin, godzin zajęć lekcyjnych, czy dydaktycznych, czy też innych zajęć prowadzonych w szkołach wynika tylko i wyłącznie z faktu, iż (...) w niektórych szkołach, niektórych placówkach została ograniczona ilość oddziałów i została zmniejszona ilość dzieci - mówi Stypułkowski podkreślając, że rok szkolny 2018/19 jest też ostatnim, w którym w placówkach funkcjonują oddziały gimnazjalne.

- W tych placówkach, w których były stanowiska wicedyrektorów odpowiedzialnych tylko i wyłącznie za oddziały gimnazjalne, te stanowiska jakby dyrektorzy w swoim zakresie ograniczyli. W pozostałym zakresie ograniczenia dotyczą tylko i wyłącznie zajęć niedydaktycznych i w żaden sposób nie wpłyną na funkcjonowanie placówek edukacyjnych.

Reklama

W nowym roku szkolnym liczba wicedyrektorów w łomżyńskich szkołach zmniejszona ma zostać o cztery etaty. Spowodowane jest to wspomnianym wcześniej zmniejszeniem ilości dzieci i oddziałów oraz wygaszeniem oddziałów gimnazjalnych, za które odpowiadają jeszcze niektórzy zastępcy. Udało nam się ustalić, że ograniczenia wicedyrektorów obejmą Szkoły Podstawowe nr 1, 2, 7 i 10. W "Jedynce" i "Dziesiątce" w obecnym roku szkolnym funkcjonują jeszcze oddziały gimnazjalne. Pozostałe dwie szkoły prawdopodobnie nie mogą pochwalić się wysokim naborem.

Nowego roku szkolnego nie powinni obawiać się za to przyszli uczniowie szkół ponadpodstawowych. Łomżyńskie szkoły są przygotowane na przyjęcie wszystkich uczniów, zarówno z klas VIII i III klas gimnazjalnych.

Reklama

- Każdy uczeń zainteresowany kontynuowaniem nauki w naszych placówkach na pewno znajdzie w nich swoje miejsce - mówi Stypułkowski, dodając przy okazji, że cieszy się, iż Dariusz Piontkowski został mianowany ministrem edukacji, a ta decyzja będzie "bardzo korzystna dla naszego miasta".

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości