Dariusz Boryszewski zastąpił Andrzeja Karwowskiego na stanowisku naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łomży. Konkurs ogłoszono w ubiegłym miesiącu, gdyż wieloletni naczelnik Andrzej Karwowski odszedł z pracy w łomżyńskim urzędzie.
Dariusz Boryszewski jest absolwentem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie: "Efektywność i konkurencyjność przedsiębiorstw" na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności drogowej.
Nowy naczelnik ma już doświadczenie w administracji - od 2013 roku pracuje w Urzędzie Miejskim w Łomży, pełniąc przez ostatnie trzy lata funkcję zastępcy naczelnika w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Według informacji ratusza, podczas rozmowy kwalifikacyjnej wykazał się najlepszą znajomością przepisów oraz zagadnień niezbędnych do pracy na stanowisku naczelnika.
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaakceptował propozycję komisji konkursowej, która rekomendowała tę kandydaturę. Stanowisko Dariuszowi Boryszewskiemu powierzono na okres sześciu miesięcy z możliwością powierzenia obowiązków na stałe.
fot. UM Lomza