W Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży odbyła się 17. edycja Święta Szkoły pn. "Pupile Wety". Nieodłączną częścią tego wydarzenia jest prowadzenie zbiórek - zgromadzone środki przekazywane są na określony cel charytatywny dla zwierząt. “Pupile Wety” to przykład imprezy, która pokazuje, że warto łączyć przyjemne z pożytecznym.
Tegoroczna edycja wydarzenia "Pupile Wety" rozpoczęła się od pokazu gołębi pocztowych. Nie zabrakło występów scenicznych, dobrej muzyki, a przede wszystkim dobrej zabawy, której głównym celem było wsparcie działalności fundacji dla zwierząt " Jedno serce nie da rady".
Podczas 17. edycji festynu z okazji Święta Szkoły uczestnicy mogli również zobaczyć występ Magdy Narożnej, Instaboy, Fajzera czy Elite Dancing Kids. Nie mogło również zabraknąć konkursów takich jak: wybory Pupila 2023, a także "Talenty Wety".
Miłośnicy zwierząt mogli zobaczyć pokaz zabiegów pielęgnacyjnych dla psów i kotów, pokaz tresury psów policyjnych, a także posłuchać porad weterynaryjnych. Na młodszych uczestników wydarzenia czekały specjalnie przygotowane zjeżdżalnie dmuchane, mini ZOO i słodki poczęstunek.
- Nasza szkoła, Zespół Szkół Weterynaryjnych od 17. lat bardzo akcentuje, że współpraca między środowiskiem a człowiekiem musi być zrównoważona i jest bardzo potrzebna, ponieważ zwierzęta potrzebują naszej pomocy - a są wspaniałymi przyjaciółmi. Co roku organizujemy tak zwany cel charytatywny, zbieramy pieniądze dla stowarzyszenia Arka i stowarzyszenia “Jedno serce nie da rady”. Chętnie wspieramy te stowarzyszenia i udzielamy wsparcia finansowego czy wsparcia w postaci zbiórki karmy dla tych zwierząt - mówi dyrektor ZSWiO nr 7 w Łomży - Bogumiła Olbryś.
Reklama
Więcej w materiale wideo!