Reklama

Łomża: Powołano Miejską Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną

16/05/2019 09:01

Prezydent powołał komisję będącą organem doradczym w sprawach zagospodarowania przestrzennego. Przewodniczącą Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej została mgr inż. arch. Katarzyna Kuźniak, a zastępcą mgr inż. arch. Tomasz Walczuk.

Podstawowym zadaniem komisji jest opiniowanie opracowań urbanistycznych dotyczących planowania i zagospodarowania przestrzennego, a w szczególności: projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego i ich zmian, projektów studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego i ich zmian, analiz i ocen dotyczących zagospodarowania przestrzennego gminy oraz innych opracowań i projektów mających wpływ na zagospodarowanie przestrzenne gminy.

Członkom komisji biorącym udział w jej posiedzeniu przysługuje wynagrodzenie w wysokości 20 proc. najniższego wynagrodzenia ogłaszanego na dany rok w Monitorze Polskim, za rozpatrzenie każdego z tematów objętych opinią komisji. Przewodniczący za rozpatrzenie każdego z tematów otrzymuje wynagrodzenie wynoszące 37 proc.  Jeżeli komisja pełni funkcję organu doradczego w innej gminie w drodze porozumienia zawartego z wójtem lub burmistrzem, wynagrodzenie wynosi odpowiednio: 30 proc. w przypadku członka komisji i 47 proc. w przypadku przewodniczącego.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości