Reklama

Łomża przyjazna klubom piłkarskim [VIDEO]

25/05/2019 09:27

- Ta nagroda dla mnie to też pewna refleksja - mówi prezydent Mariusz Chrzanowski, odnosząc się do wyniku Łomży w rankingu "Samorządy Przyjazne Klubom Piłkarskim". Za zajęcie 5. miejsca w plebiscycie miasto otrzymało bilety na Mistrzostwa Świata U-20, które trafiły do dziewcząt z drużyny piłkarskiej MOSiR.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki rankingu ogłoszono we wtorek (21.05).  Miasto Łomża znalazło się na 5. miejscu wśród miast na prawach powiatu. "przyjaznych klubom piłkarskim". Nagrodę w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odebrał wiceprezydent Andrzej Stypułkowski. Ideą rankingu było porównanie samorządów pod kątem wspierania przez nie klubów piłkarskich. Badaniem objęto 2478 gmin, 313 powiatów i 16 samorządów wojewódzkich.

- Ta nagroda dla mnie to też pewna refleksja, bo mimo tego, że miasto Łomża postawiło na sport, postawiło na piłkę nożną, to jednak mieszkańcy Łomży oczekują sukcesów, a tych sukcesów jednak nie było w ostatnich latach - mówi prezydent Mariusz Chrzanowski. - Miasto Łomża będzie wspierało sport, ale też liczę na to, że i przedsiębiorcy, firmy, które tutaj działają, będą chciały nas w tym wspierać.

Reklama

Wyżej od Łomży znalazły się: Grudziądz, Suwałki, Siedlce i Elbląg. Gorzej w rankingu wypadły: Płock, Nowy Sącz, Chorzów, Sopot i Gliwice. Oprócz symbolicznego dyplomu, miasto otrzymało bilety na  Mistrzostwa Świata U-20, które trafiły do dziewcząt z drużyny piłkarskiej MOSiRu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości