Reklama

Łomża: Rada Gospodarcza z wybranym zarządem [FOTO]

02/04/2019 08:48

Stanisław Kaczyński został wybrany przewodniczącym Rady Gospodarczej przy prezydencie Łomży. Do zadań organu należy doradzanie włodarzowi miasta w sprawach przedsiębiorczości, ale także integracja środowiska przedsiębiorców i instytucji okołobiznesowych. W pierwszym posiedzeniu udział wzięło osiemnastu przedsiębiorców oraz ośmiu członków Rady Ekspertów.

Skład zarządu Rady uzupełnili: Wojciech Babiński, Robert Bagiński i Tomasz Rogala.

– Mamy wiele pomysłów, które mogą przyczynić się do rozwoju gospodarczego miasta. Jestem również przekonany, że tendencję spadkową liczby mieszkańców miasta można odwrócić, co będzie jednym z głównych celów pracy naszej Rady w tej kadencji – mówił Stanisław Kaczyński.

Prezydent Mariusz Chrzanowski podziękował obecnym przedsiębiorcom za ich zaangażowanie i udział w pracach Rady, wyraził też nadzieję, że wspólna praca przyczyni się do integracji środowiska przedsiębiorców oraz pozytywnie wpłynie na rozwój gospodarczy miasta. Włodarz przypomniał też, co udało się osiągnąć dzięki współpracy ze Społecznym Forum Gospodarczym w ubiegłej kadencji, czyli m.in. śniadania biznesowe, Łomżyńskie Anioły Biznesu, czy Program Rozwoju Przedsiębiorczości "Przedsiębiorcza Łomża - otwarta na biznes" z pakietem ulg dla biznesu.

Reklama

Głos zabrał również zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

- Chcemy, aby Zarząd Rady Gospodarczej wraz z prezydentem reprezentował Miasto podczas spotkań z inwestorami. Ponadto Rada ma nie być „tubą pochwalną” prezydenta, tylko ciałem doradczym i opiniodawczym, jak również inicjować zadania, które powinny być realizowane z korzyścią dla rozwoju biznesu w mieście – mówił Garlicki, podkreślając, że oczekuje również uwag krytycznych, ale krytyka powinna być konstruktywna.

W spotkaniu uczestniczył też wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Borysewicz.

Reklama

- Zapewniam pomoc w przygotowaniu uchwał zgodnie z oczekiwaniami przedsiębiorców – mówił, życząc wszystkim owocnej pracy i sukcesów, które przełożą się na rozwój miasta.

Następne posiedzenie Rady Gospodarczej planowane jest w maju.

fot. UM Łomża
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości