Urząd Miejski w Łomży przekazał ostatnie 3 tysiące maseczek, które trafią teraz do seniorów i osób niepełnosprawnych.
Maseczki z dołączonym certyfikatem jakości odebrali od prezydenta Mariusza Chrzanowskiego przewodniczący – Łomżyńskiej Rady Seniorów Grażyna Czajkowska oraz Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością Jarosław Kaja.
- Początki po wprowadzeniu stanu epidemii i obowiązku zakrywania twarzy były trudne, ale stopniowo nabywaliśmy sprzęt ochrony osobistej i przekazywaliśmy go w pierwszej kolejności do grupy najbardziej potrzebującej, czyli seniorów – informuje prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dodając, że dystrybucja maseczek przez ratusz dobiegła końca, a osoby, które z różnych względów ich nie otrzymały – w niektórych przypadkach dochodziło do wyjmowania maseczek ze skrzynek pocztowych, mogą skorzystać z możliwości, aby się w nie zaopatrzyć
Reklama
Od momentu wprowadzenia obowiązku zakrywania twarzy mieszkańcy Łomży otrzymali już ok. 20 tys. maseczek z urzędu. Pierwsze uszyli motocykliści ze stowarzyszenia "Wild Dogs", a w szczytną inicjatywę włączyli się również m.in. nauczyciele, spółdzielnia socjalna Alexis, Dzienny Domu Senior+, Teatr Lalki i Aktora oraz miejskie spółki: MPK, MPWiK, MPEC. We wspólnej akcji wzięli udział też żołnierze z 18 Pułku Logistycznego w Łomży, a w dystrybucji pracownikom ratusza pomagali wolontariusze z Fundacji "L"
Seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnościami będą mieli możliwość otrzymania maseczki ochronnej zgłaszając się do następujących miejsc: Wydział Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych (ul. Farna 1), Dzienny Dom Senior + ( ul. Curie-Skłodowskiej 2), Klub Seniora, (ul. Mickiewicza 4), Salon VR Łomża (ul. Polowa 16).
Urzędnicy informują, że prezydent Mariusz Chrzanowski zaproponował przedstawicielom Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością oraz Łomżyńskiej Rady Seniorów wejście w skład mającego powstać zespołu na rzecz pełnego przywrócenia funkcji Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Oprócz przedstawicieli Urzędu Miejskiego, w jego skład mogliby wejść jeszcze przedstawiciele Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ oraz lekarze i lokalni społecznicy.
fot. UM Lomza