Reklama

Łomża świętuje. W Hali Kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej [VIDEO i FOTO]

15/06/2021 15:46

​​​​​​​15 czerwca 2021 r. przypada 603. rocznica nadania Łomży praw miejskich. Z tej okazji w Hali Kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu oraz wręczenie nagród Prezydenta Miasta za szczególne dokonania w dziedzinie kultury.

Dzisiejsza, wyjątkowa sesja rozpoczęła się hejnałem miasta i wysłuchaniem hymnu Gaude Mater Polonia. Następnie prezydent Mariusz Chrzanowski oficjalnie otworzył odnowioną Halę Kultury – obiekt, którego zadaniem ma być ożywienie Starego Rynku.

Uroczystość była również doskonałą okazją do wręczenia nagród Prezydenta Miasta za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Pięcioro laureatów otrzymało nagrody finansowe i ceramiczne statuetki, zaprojektowane przez  łomżyńską artystkę Ewę Skłodowską. Z rąk prezydenta Mariusza Chrzanowskiego otrzymali je: ks. dr Tomasz Grabowski – dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Łomży, Joanna Klama – instruktor teatralna z MDK-DŚT, Henryk Władysław Pestka – autor różnych monografii o tematyce historycznej czy sportowej, Marcin Wincenciak – wokalista, Piotr Domalewski – reżyser (nagroda specjalna).

Reklama

Później głos zabrali zaproszeni goście. Tę część uroczystości rozpoczął swoimi refleksjami Piotr Domalewski, następnie życzenia i gratulacje przekazywali lokalni politycy i samorządowcy, w tym m.in. senator Marek Komorowski, wicewojewoda Marcin Sekściński,  wicemarszałek Marek Olbryś, przewodniczący sejmiku Bogusław Dębski, starosta łomżyński Lech Szabłowski i były prezydent Łomży Marek Przeździecki.

Na zakończenie przed zgromadzoną publicznością wystąpił Marcin „Vincent” Wincenciak.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości