Łomża ma swoją wersję klipu popularnej piosenki Pharrella Williamsa! Wcześniej Happy nagrała m. in. Warszawa i Kraków. W łomżyńskim klipie spontaniczną radość demonstrują najwyżsi rangą urzędnicy, strażacy, nauczyciele, mieszkańcy miasta i młodzież. Klip swoją premierę miał dziś wieczorem w I Liceum Ogólnokształcącym, podczas spotkania propagującego wolontariat, pozytywne myślenie i działanie.
Wszystko zaczęło się od Amerykanina Pharrella Williamsa, który w listopadzie ubiegłego roku stworzył oryginalną, pierwszą na świecie 24-godzinną wersję Happy. W piosence wystąpili zwykli Amerykanie, tańczący do melodyjnego kawałka.
Wkrótce Happy zainspirowało cały świat. Swój klip ma Paryż, Amsterdam, Moskwa. W Polsce nakręciły go już Warszawa, Kraków i Trójmiasto.
Od dziś swoją wersję Happy ma i Łomża. Za jej realizację odpowiada głównie młodzież I Liceum Ogólnokształcącego z pedagog Anną Leszczewską. W teledysku wystąpił tez wiceprezydent miasta Mirosława Kluczek, dyrektor MPK Janusz Nowakowski, łomżyńscy nauczyciele i mieszkańcy miasta. Łomżyńską Happy stworzył Kamil Brzostowski, na co dzień związany z TVP Białystok.
Klip miał swoją premierę podczas koncertu "Aktywator" w I Liceum Ogólnokształcącym. To spotkanie, które miało zmotywować młodzież całej Łomży do działania, twórczego myślenia, włączenia się w wolontariat.
- W PG nr 6 i I LO młodzież bardzo licznie włącza się w różnorodne działania na rzecz innych i współpracuje z wieloma instytucjami. Koncert był okazją, aby podziękować wolontariuszom za ich prace i zainspirować innych- mówi pedagog szkoły Anna Leszczewska.
W koncercie udział wzięła także łomżyńska formacja break dance Crazy Twisting Group, zespół Bateriada i utalentowani muzycznie uczniowie I LO: Aleksandra Ejsmond, grupa Krupi i formacje raperów Ftz&Baks, Lagi&Norma.