We wtorek (10.08) władze miejskie oficjalnie otworzyły wybudowaną ulicę Kazimierza Wielkiego na Osiedlu Wschód, która łączy ul. Wąską i Kierzkową.
Na ul. Kazimierza Wielkiego powstała nowa nawierzchnia asfaltowa o długości 635,45 m i szerokości 6 m, obustronne chodniki z kostki brukowej oraz zjazdy do przyległych działek.W ramach całej inwestycji wykonano także pełne uzbrojenie techniczne: kanalizację wraz z przykanalikami, sieć oświetlenia ulicznego, sieci teletechniczne oraz przebudowano istniejące na osiedlu sieci energetyczne SN i NN. Koszt ich skablowania w ramach porozumienia pokryła PGE Dystrybucja S.A. Wartość przebudowy sieci energetycznej to 967 067,96 zł. W latach poprzednich wykonano też sieci wodociągowe oraz sieć kanalizacji sanitarnej.
Inwestycja była realizowana w ramach zadania pn. "Budowa nowych ulic na osiedlu Wschód”. Oprócz budowy ulicy Kazimierza Wielkiego zadanie objęło wykonanie przyległych sięgaczy – Stefana Batorego, Władysława Jagieły i Królowej Jadwigi, które zostaną wybudowane do końca bieżącego roku. Całkowita wartość zadania wyniosła 4 431 297,91 zł, przy dofinansowaniu 2 696 672,50 zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Roboty wykonała wyłoniona w przetargu firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o.