W Urzędzie Miejskim w Łomży doszło dziś do podpisania umowy na wsparcie młodzieżowego sportu. Fundusze na rozwój otrzymała Akademia Piłkarska Elite Łomża. Odpowiednie dokumenty podpisali prezes MPEC Radosław Żegalski i szef szkółki Arkadiusz Obrycki. W ostatnim czasie podobną pomoc otrzymał Młodzieżowy ŁKS.
- Nasze miasto wspiera łomżyńskie kluby w formie dotacji, konkursów, które corocznie są ogłaszane. Pomagają też łomżyńskie spółki miejskie dofinansowując sport młodzieżowy. Podpisaliśmy kolejną umowę z klubem Elite. To wsparcie na pewno pomoże rozwijać się naszym dzieciom i młodzieży- powiedział tuż po podpisaniu umowy prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
W ramach umowy Akademia Piłkarska Elite otrzymała 50 tysięcy złotych. Zostaną one przeznaczone na cele statutowe fundacji.
- Przeznaczymy te pieniądze na sprzęt, stroje sportowe, aby nasze dzieciaki ładnie się prezentowały i godnie reprezentowały nasze miasto- wskazał prezes Arkadiusz Obrycki.
Reklama
Akademia Piłkarska Elite Łomża to prężnie rozwijająca się szkółka piłkarska, w której na co dzień trenuje około setka dzieci.