Dzisiaj władze miejskie oficjalnie przecięły biało-czerwoną wstęgę, otwierając rozbudowany 680-metrowy odcinek ul. Niemcewicza. Inwestycja rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku.
- Jako radny wielokrotnie interpelowałem o to, żeby poprawić stan nawierzchni tej ulicy i dzisiaj mam tą przyjemność, jako prezydent miasta, uczestniczyć w otwarciu już nowej ulicy - mówi prezydent Mariusz Chrzanowski, dodając do tego, że inwestycja jest ważna z uwagi na pobliską szkołę i dwa przedszkola. - Uczęszcza tutaj bardzo dużo dzieci. Tutaj w godzinach rannych jest bardzo tłoczno i ten stan ulicy musi być na wysokim poziomie, a wiemy przecież o tym, jak ta ulica jeszcze wyglądała na początku chociażby poprzedniego roku.
Zrealizowana inwestycja obejmowała rozbudowę 680-metrowego odcinka drogi wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej od skrzyżowania z ulicą Przykoszarową do skrzyżowania z ul. Zawadzką, budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej i elektrycznej oraz nowe oświetlenie.
- Ulica ma nową nawierzchnię bitumiczną, nowe chodniki, nowe - co jest ważne - wyniesione przejścia dla pieszych, one są właśnie niezwykle bezpieczne - opowiada zastępca prezydenta Andrzej Garlicki, który podkreśla, że całość wraz z ul. Zawadzką tworzy kompleks komunikacyjny np. dla rolkarzy i rowerzystów, za sprawą wybudowanej tu nowej ścieżki rowerowej.
Wartość prac wynikających z przebudowy ul. Niemcewicza wyniosła 5,9 mln zł. Prawie 1/3 środków pochodziło z „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej".
- Tych inwestycji będzie jeszcze więcej, bo mamy przecież 9 ulic, które zostały pozytywnie rozpatrzone w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. 3 czekają na liście rezerwowej - mówi włodarz miasta. Prezydent zapowiada, że do nowego programu FDS zgłaszane są kolejne ulice.
Więcej w naszej relacji VIDEO