Reklama

Łomża: Wysoka bonifikata obejmie także działki Skarbu Państwa [VIDEO]

28/03/2019 16:44

Bonifikata w wysokości 99,9 proc. przy przekształcaniu wieczystego użytkowania gruntu we własność obejmie w Łomży także działki Skarbu Państwa. Zarządzenie w tej sprawie podpisał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Łomżyńscy radni bonifikatę w wysokości 99,9 proc przyjęli pod koniec grudnia ubiegłego roku. Dotyczyła ona gruntów miejskich. 

- Łomża na mapie kraju jest jednym z tych nielicznych samorządów, gdzie taka bonifikata taka wysoka jest - mówił Mariusz Chrzanowski.

Dzisiaj (28.03) wojewoda podlaski wydał zarządzenie zrównujące wysokość bonifikaty również na gruntach Skarbu Państwa leżących na terenie Łomży. W ich przypadkach również obowiązywała będzie bonifikata w wysokości 99,9 proc. Dotyczy to ok. 20 nieruchomości i blisko 230 podmiotów na terenie miasta. 

Reklama

- Miasto Łomża jest ósmą taką jednostką, gdzie bonifikaty przyjęte przez odpowiednią radę gminy, miasta, były wyższe niż te zakreślone ustawą w stosunku do gruntów Skarbu Państwa. Stąd też zachodzi prawny mój obowiązek - bo to jest ustalone w ustawie, choć z chęcią to robię - żeby te stawki dostosować do obowiązujących w stosunku do gruntów gminnych - mówił wojewoda Bohdan Paszkowski.  

Od 1 stycznia 2019 roku prawo użytkowania wieczystego w odniesieniu do nieruchomości wykorzystywanych na cele mieszkaniowe z mocy prawa przekształca się na własność.

Reklama

Szczegóły znajdują się w materiale VIDEO

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości