Reklama

Łomżanin w sztabie reprezentacji Polski. Wygrali w Hiszpanii!

Na początku listopada piłkarska reprezentacja Polski do lat 16 (rocznik 2010) wzięła udział w towarzyskim turnieju w hiszpańskim Albir. Podopieczni selekcjonera Rafała Lasockiego zaprezentowali się w imponującym stylu, pokonując Norwegię 3:1 oraz Meksyk 5:3.

W sztabie szkoleniowym znalazł się łomżanin Maciej Listowski, który odpowiada za przygotowanie motoryczne zawodników. 26-letni trener to były zawodnik ŁKS-u Łomża, a w przeszłości pełnił także funkcję trenera przygotowania motorycznego pierwszego zespołu ŁKS-u po awansie do III ligi.

Obecny turniej był częścią przygotowań drużyny do kwalifikacji do Mistrzostw Europy U-17, których pierwsza runda odbędzie się jesienią przyszłego roku. Losowanie rywali biało-czerwonych zaplanowano na 10 grudnia.

Dzięki wygranym w Hiszpanii młodzi Polacy pokazali, że mogą myśleć o awansie na europejskie areny, a obecność Macieja Listowskiego w sztabie szkoleniowym jest kolejnym dowodem na rosnącą rolę trenerów z regionu łomżyńskiego w krajowym futbolu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości