Koszykarki UKS-u 4 Łomża z rocznika 2014 nie miały sobie równych podczas Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy, który odbył się w dniach 12–14 września. Podopieczne Marcina Piotrowskiego nie tylko sięgnęły po pierwsze miejsce, ale także zdominowały klasyfikacje indywidualne.
Zespół z Łomży rozegrał pięć spotkań i wszystkie wygrał, prezentując widowiskowy, skuteczny i zespołowy basket. Szczególnie imponujący był bilans punktowy – aż 284 zdobyte punkty przy zaledwie 99 straconych!
Wyniki spotkań UKS 4 Łomża:
64:4 Kormoran Sieraków
56:21 Wataha Rumia & Basket Fred Kielno
69:24 Pruszcz Gdański
59:26 Basket 4ever Ksawerów
36:24 Sokołów Podlaski
Choć zespół zaprezentował się jako monolit, nie zabrakło też wyróżnień indywidualnych dla łomżyńskich zawodniczek.
MVP całego turnieju: Zuzanna Taraszkowska
Pierwsza piątka turnieju: Julia Zalewska
Najlepsze zawodniczki w drużynie: Zofia Fraszczyk i Anna Trzonkowska
Nagroda trenera: Zuzanna Zduńczyk
- To była koszykówka na bardzo wysokim poziomie jak na ten rocznik. Dziewczyny zagrały z ogromną determinacją, świetnie współpracowały i zostawiły serce na parkiecie. Jestem z nich dumny – zasłużyły na ten sukces - podkreśla trener Marcin Piotrowski.
Skład mistrzowskiej drużyny UKS 4 Łomża: Paulina Ołdakowska, Klara Wybraniak, Marysia Nowak, Zuzia Grabowska, Zosia Fraszczyk, Zosia Mieczkowska, Oliwia Załęcka, Ania Trzonkowska, Zosia Pupik, Zuzia Żyznowska, Julia Zalewska, Aleksandra Wysocka, Zuzia Taraszkowska, Patrycja Laszkowska, Zuzia Zduńczyk, Maja Bronowicz.