Świat zminimalizowany do tzw. globalnej wioski w internecie, podobnie wygląda i realnym życiu. Obecność światowych sieciówek sprawiła, że znane marki dostępne są niemal w każdym zakątku globu. Jak się okazuje, wyrób naszego lokalnego browaru bez problemu można kupić nawet w Państwie Środka, do tego za niewygórowaną cenę.
Smakoszem wyrobu łomżyńskiego browaru okazał się Adam Machaj, szczecinianin od kilku lat mieszkający w Chinach. Puszki "Łomży" zauważył w lokalnym Tesco, tuż obok innych polskich piw, stojących w równym rzędzie z wyrobami chińskimi, japońskimi, niemieckimi czy duńskimi.
- To, co masowo jest kupowane, stało na paletach pomiędzy regałami, a tam królował Żywiec, Łomża oraz Tatra. Ceny przystępne, a jak na piwo importowane, to nawet tanio. Żywiec i Tatra po 13 zł za czteropak, a Łomża za 10 zł za czteropak- opisuje na swoim blogu poświęconym życiu w Chinach (www.raportzpanstwasrodka.blog.onet.pl).
Piwo Łomża wytwarzane jest od 1968 roku. Najstarsza odmiana marki to Łomża Wyborowe- pasteryzowane piwo typu lager.