Łomżyniak nowym rekordzistą Polski. Pobił dwa rekordy jednego dnia! [VIDEO]

Leszek Domitrz, mieszkaniec Łomży, handlowiec, a także trener mentalny i biznesu pokazał niesamowitą determinację i przygotowanie podczas podjęcia próby pobicia rekordów Polski - co oczywiście mu się udało! Oficjalnie możemy mówić, że rekord w żonglowaniu stalowymi kulami o wadze 3 i 4 kilogramów należy do łomżyniaka.

Wczorajszym zadaniem, pochodzącego z naszego miasta Leszka było jak najdłuższe żonglowanie 3- i 4-kilogramowymi kulami techniką kaskady, czyli klasycznym trikiem przy użyciu trzech kul. Jego celem było możliwie jak najdłuższe utrzymanie ich w powietrzu, a tym samym przerzucenie jak największej ilości ton.

- To trudne fizycznie zadania, bo podczas 2 minut żonglowania takimi kulami 3-kilogramowymi przerzucamy około 2,5 tony - przyznał przed rozpoczęciem próby Leszek Domitrz, któremu finalnie udało się pobić oba rekordy.

W przypadku kul 3-kilogramowych czas, jaki udało się ustanowić Domitrzowi to 2 minuty i 21 sekund, czyli o 3 minuty lepiej niż poprzedni rekordzista. Natomiast w przypadku kul 4-kilogramowych łomżyniak ustanowił pierwszy taki rekord w Polsce, który wyniósł 57 sekund. Jednak jeżeli ta konkurencja zostanie wpisana do księgi rekordów Giunessa, Leszek Domitrz zapowiedział, że wówczas będzie starał się ustanowić rekordy ponownie, poprawiając przy tym swoje wczorajsze wyniki.

Nad właściwym wykonaniem konkurencji, która odbyła się w Hali Kultury na Starym Rynku, czuwał sędzia Biura Rekordów Paweł Chwalibóg. Podczas próby bicia rekordu obecni byli również Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz jego zastępca Andrzej Stypułkowski.

- To nietypowa inicjatywa bicia rekordu w żonglerce kulami, jednak cieszymy się z tego, że ten rekord został pobity i nasz mieszkaniec, pan Leszek jest rekordzistą Polski - podsumował Mariusz Chrzanowski Prezydent Łomży.

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/09/2024 09:58

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości