Reklama

Łomżynianki nagrodzone w Białymstoku

28/04/2015 05:04

W ubiegły piątek w białostockich Spodkach, siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury odbyły się eliminacje tegorocznej 60. jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Trzy łomżynianki Katarzyna Górska, Magdalena Kocoń i Barbara Tarczewska zostały wyróżnione podczas wojewódzkich eliminacji w których udział wzięło ponad 50 młodych adeptów sztuki.

Katarzyna startowała w kategorii turnieju recytatorskiego z fragmentami „Ferdydurke" Witolda Gombrowicza oraz wierszem Anny Świrszczyńskiej „Mam jedenaście lat". Magdalena w turnieju „wywiedzione ze słowa" przedstawiła kolaż monologu Ewy z dramatu Tadeusza Różewicza „Wyszedł z domu" i tekstu Agaty Miklaszewskiej „Szyby" z musicalu „Metro". Barbara wziełą udział w turnieju poezji śpiewanej. Wykonała piosenkę do słów Jonasza Kofty „Trzeba marzyć" z muzyką Magdy Sinoff, „Dni których nie znamy" Marka Grechuty i zespołu Anawa oraz obowiązkowy w tym turnieju tekst recytowany wiersz Beaty Karwowskiej „Być".

Katarzyna i Magdalena to uczennice II LO, Barbara I LO w Łomży. Magdalena i Barbara to również wychowanki łomżyńskiego MDK - Joanny Klamy (Teatr AKTYWNY), i Magdy Sinoff (Studio Wokalne eMDeK).

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości