Reklama

Łomżyńscy filharmonicy będą mogli w pełni korzystać z nowej sali [VIDEO]

23/11/2021 16:59

​​​​​​​W najbliższym czasie Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży będzie mogła w pełni korzystać z nowej sali koncertowej. Dyrektor Jan Miłosz Zarzycki tłumaczy nam, że trwają prace dotyczące przygotowania i podpisania umowy użyczeniowej.  

Rozbudowa budynku Filharmonii Kameralnej w Łomży została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a opóźnienia dotyczące podpisania wspomnianej umowy wynikały z pewnych wątpliwości co do jej zgodności  z poprzednimi, które Urząd Miejski w Łomży zawarł z resortem kultury.

Jak dodaje dyrektor Zarzycki, wczoraj odbyły się bardzo intensywne, wielogodzinne rozmowy na ten temat i stosowna umowa użyczeniowa lada dzień ma zostać zawarta. Umożliwi to m.in. korzystanie z nowego sprzętu nagłośnieniowego.

Reklama

- Została podjęta decyzja, aby sprzęt, który jest wyposażeniem tej sali koncertowej, został nam przekazany dopiero w momencie, gdy zostaną uregulowane właśnie kwestie permanentnego naszego korzystania z tej sali, bo na razie jesteśmy w niej - w sensie formalnym - gośćmi  - tłumaczy Jan Miłosz Zarzycki. – Na razie z tego sprzętu nie korzystamy. Myślę, że lada moment, kiedy już te wszystkie formalności zostaną z sukcesem zakończone, to już to wszystko zostanie uruchomione.

Dyrektor podkreśla, że naturalna akustyka nowej sali jest tak dobra, że filharmonicy z powodzeniem mogą grać w niej akustycznie.  Dodaje, że jest to jedna z najlepszych - pod względem akustycznym - sal w Polsce, a może i w Europie. Nagłośnienie przyda  się szczególnie zespołom rozrywkowym, które w przyszłości będą korzystały z obiektu poprzez wynajem. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości