W Bartoszycach odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin. Do rywalizacji przystąpiło 300 zawodników z 39 klubów województw podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego. Była tam również pięcioosobowa reprezentacja Łomżyńskiego Klubu Karate.
Łomżyńscy karatecy przywieźli trzy medale. Jak podaje Dariusz Syrnicki, prezes Łomżyńskiego Klubu Karate, najlepiej zaprezentował się Łukasz Michalak, który startował w konkurencji kumite (walki) juniorów (16-17 lat) w kategorii wagowej -70 kg.
"Swoje pojedynki wygrywał zdecydowanie, a walkę półfinałową zakończył przed czasem. Najpierw zdobył pół punktu przez czyste trafienie na głowę przeciwnika, a następnie kolejnym silnym kopnięciem na udo pozbawił go możliwości kontynuowania walki. Również w pojedynku finałowym przeciwnik z Suwałk dał się zaskoczyć czystym trafieniem na strefę głowy, co spowodowało jednogłośną decyzję sędziów o zakończeniu starcia na korzyść Łukasza" - czytamy.
Reklama
Brązowy medal w konkurencji kata (układy) młodziczek zdobyła Magda Krajewska, która w stawce ponad 20 zawodniczek po pierwszej turze zajmowała 1. miejsce.
"Niestety mały błąd w turze finałowej spowodował spadek na 3 pozycję. Wysokie 5 miejsce w tej kategorii zajęła Zosia Gałązka. Z brązowym medalem wrócił Adam Burczyk walczący w kategorii junior młodszy (14-15 lat) -55 kg. Po wygranej jednej walce na pozycji 5-8 zakończyła rywalizację Maja Jakubiak w kategorii juniorek –55 kg."
zdj. nadesłane