- Myśleliśmy, że ktoś podszywa się pod policję i chce nas pobić -tłumaczyli się nerwowo 21 i 24- latek. Jak się później okazało ich nerwy, mogły być spowodowane narkotykami, które mieli przy sobie.
Łomżyńscy kryminalni ustalili, że dwóch młodych mieszkańców powiatu łomżyńskiego może posiadać znaczne ilości środków odurzających. Operacyjni ustalili również pojazd, którym mogą się oni poruszać. Podczas zatrzymania, kierujący starał się ominąć radiowóz i prawie doprowadził do kolizji z interweniującymi policjantami.
- W pojeździe zastaliśmy dwóch zdenerwowanych mężczyzn. 21 i 24-latek tłumaczyli się, mówiąc, że pomimo włączonych przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych myśleli, że ktoś podszywa się pod policję i chcę ich pobić. Jak się później okazało, ich nerwy mogły być spowodowane narkotykami, które mieli przy sobie. Przy 21-latku ujawnioną 100 gramów kryształu, natomiast przy 24-latku ponad 2 gramy kryształu. Badania narkotesterami wykazały, że łącznie było to ponad 102 gramy klefedronu. Zabezpieczono przy nich również około 3 tysiące złotych, które mogły pochodzić z przestępstwa. Jak ustaloną, obaj mężczyźni udzielali narkotyki innym osobom -informuje komenda miejska policji w Łomży.
Reklama
Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie i usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą teraz za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz udzielanie ich innym osobom. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają rozszerzenia zarzutów, bo sprawa ma charakter rozwojowy.