Reklama

Łomżyńscy mistrzowie ortografii wyłonieni

23/05/2024 06:45

W Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży odbyły się kolejne zmagania ortograficzne uczniów Szkół Podstawowych. Wydarzenie to nie tylko integruje lokalną społeczność, ale także wpływa na rozwój talentów wokalnych, tanecznych i recytatorskich uczniów. Co warto podkreślić, promuje ono również niepodważalnie wyjątkową postać w polskiej historii, a mianowicie Jana Pawła II. Impreza od pierwszej jej edycji, czyli od 2004 roku, objęta jest honorowym patronatem Prezydenta miasta Łomża, aktualnie Mariusza Chrzanowskiego.

Konkurs Mistrz Ortografii Szkół Podstawowych Miasta Łomża od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 10 z dużym zaangażowaniem, a zarazem satysfakcją z faktu, jak bardzo jest rozpowszechniony. W jego XVIII już edycji, która odbyła się w poniedziałek 20 maja, udział wzięło 20 uczniów. Rangę udziału w wydarzeniu podkreśliła w swoim przemówieniu Jadwiga Kirejczyk – dyrektor szkoły przypominając uczniom o eliminacjach szkolnych, które wygrali.

Po obejrzeniu części artystycznej przygotowanej przez przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 10 uczniowie przystąpili do pisania dyktanda. Jego tekst został przygotowany i odczytany przez Dorotę Hannę Zalewską - konsultanta ds. edukacji polonistycznej CEN w Łomży. Do zmagań konkursowych w tym dniu przystąpili także młodsi uczniowie SP 10, którzy napisali ostatnie dyktando szkolnego konkursu o tytuł Mistrza Ortografii klas II i klas III.

Reklama

Na ogłoszenie wyników ortograficznych zmagań z niecierpliwością czekali nie tylko uczniowie biorący w nich udział, ale także nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni na wydarzenie goście. Zgodnie z werdyktem komisji konkursowej na podium stanęli:

I miejsce - Maja Ciuchnicka uczennica Szkoły Podstawowej nr 9,

II miejsce - Monika Jałbrzykowska uczennica Szkoły Podstawowej nr 4,

III miejsce - Ezdrasz Cąkała uczeń Szkoły Podstawowej nr 4.

Dzięki życzliwości wielu osób i instytucji wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki, a zwycięzcy zasłużone nagrody. Z pewnością będą oni wspominać z ogromną satysfakcją i radością ten szczególny dzień spędzony w murach Szkoły Podstawowej nr 10.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 23/05/2024 06:45
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości