To nie był do końca trzeźwy poniedziałek. Łomżyńscy policjanci zatrzymali wczoraj (21.08) czterech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.
Podczas wczorajszych działań łomżyńscy mundurowi skontrolowali trzeźwość ponad 600 kierowców. Punkty kontrole znajdowały się w Piątnicy Włościańskiej, na Szosie do Mężenina oraz na ulicy Nowogrodzkiej w Łomży.
- Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany tuż po 5 na Szosie do Mężenina w Łomży. Badanie alkomatem, 48-letniej kierującej renaultem wykazało 0,23 promila alkoholu w organizmie. Dwie godziny później, tym razem w Piątnicy Włościańskiej, został zatrzymany kierowca volkswagena. Badanie alkomatem 29-letniego mieszkańca gminy Wizna wykazało prawie 0,21 promila alkoholu w organizmie. Dosłownie chwilę później na tym samym punkcie kontrolnym wpadł 38-latek kierujący audi. Mężczyzna kierował mając blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie. Zestawienie zamyka zatrzymany po 18 na ulicy Nowogrodzkiej kierowca volvo. Badanie u 69-latka wykazało ponad promil alkoholu. Wszyscy stracili uprawnienia do jazdy - relacjonuje łomżyńska policja.
Reklama
Policjanci dodają, że 48-latka i 29-latek odpowiadać będą za wykroczenie, za co grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych. 38-latek i 69-latek odpowiedzą natomiast za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości - za to może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.