Reklama

Łomżyńscy śledczy zatrzymali 11 osób zamieszanych w proceder narkotykowy [FOTO]

28/10/2024 14:25

Łomżyńscy śledczy zatrzymali w sumie 11 osób podejrzanych o posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających oraz ich udzielanie i wprowadzanie do obrotu. Wśród zatrzymanych było 10 mężczyzn oraz jedna kobieta, w przedziale wiekowym 25 – 40 lat oraz dwie osoby nieletnie. Wszyscy dorośli za zarzucane im przestępstwa odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Łomży, grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Osobami nieletnimi natomiast, za popełnione czyny karalne jak również ujawnione przejawy demoralizacji, zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Łomży.

Łomżyńscy śledczy ustalili osoby zamieszane w proceder narkotykowy. Już w lipcu zatrzymali mężczyznę posiadającego znaczną ilością narkotyków oraz dwóch nieletnich, którym ich udzielił. W związku z tą sprawą zatrzymano kolejne 3 osoby, które również posiadały znaczne ilości narkotyków, które jak ustalono, udzielali innym osobom. W toku prowadzonych czynności śledczy ustalili kolejnych 6 osób zamieszanych w ten proceder. Łącznie mundurowi zatrzymali 11 osób, dorosłych w wieku 25-40 lat oraz dwie osoby nieletnie. Podczas czynności zabezpieczyli około 400 gramów różnych substancji psychotropowych oraz środków odurzających. Była to między innymi amfetamina, klefedron, marihuana i inne.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Łomży. Ma ona charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Osoby te usłyszały zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, udzielania ich i wprowadzania do obrotu. Grozi za to kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast sprawą dwóch nieletnich zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Łomży.

Źródło: KMP Łomża Aktualizacja: 30/10/2024 14:33
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości