Aleksandrę Przesław, absolwentkę I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, już od września oglądamy w roli Adelajdy, drugiej żony Kazimierza Wielkiego w TVP1 w drugim sezonie serialu „Korona Królów”. Młoda łomżyńska aktorka w barwnej historycznej telenoweli będzie niebawem cieszyła oczy widzów na Dalekim Wschodzie. Telewizja Polska sprzedała bowiem prawa do emisji serialu japońskiej telewizji.
Jest to kolejny sukces serialu i dalszy ciąg światowej dystrybucji rozpoczętej sprzedażą do węgierskiej telewizji we wrześniu 2018 r. – informuje TVP.
Popularnością cieszy się również inny nowy serial TVP – „Drogi wolności”. Losy trzech sióstr u progu odzyskania przez Polskę niepodległości śledzić będą widzowie publicznych telewizji z Grecji i Słowenii.
Jak informuje TVP, powodzeniem cieszą się także starsze produkcje Telewizji Polskiej. W związku z sukcesem „Quo Vadis” oraz „Ogniem i mieczem” na Ukrainie, kontrahent TVP zdecydował się na przedłużenie praw do emisji telewizyjnej o kolejne 5 lat. Telewidzowie na Słowacji będą mogli obejrzeć słynny „Katyń” Andrzeja Wajdy, a telewizja w Chinach wyemituje „Wenecję” Jana Jakuba Kolskiego.
Korona królów opowiada historię ostatnich Piastów zasiadających na polskim tronie. W pierwszych odcinkach akcja skupia się m.in. wokół postaci Władysława Łokietka, a po jego serialowej śmierci najważniejszą postacią staje się Kazimierz Wielki. Dotychczas wyemitowano już ponad 140 odcinków serii.
Łomżanka Aleksandra Przesław grająca w serialu Adelajdę ma 24 lata. W 2018 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.
Poniżej nasz materiał wideo z ostatniej wizyty Alksandry Przesław w I Liceum Ogólnokształcącym w Łomży.