Z brązowym medalem zakończyła rozgrywki w Finałowym Turnieju Gimnazjady Województwa Podlaskiego w futsalu chłopców drużyna Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży. Chłopcy poprawili swój wynik sprzed roku i tym razem stanęli na podium.
W pierwszym meczu półfinałowym, gospodarz turnieju- PG nr 8 w Łomży- zmierzył się zespołem PG nr 7 Suwałki. Po zaciętej bezbramkowej pierwszej połowie, lepsze wrażenie na boisku zostawili goście. Łomżyniacy przegrali mecz 0 do 4.
W drugim półfinale spotkały się zespoły z Białegostoku PG nr 9 i PG nr 5. Wynik meczu 2-0 na korzyść drużyny z PG 9.
W pojedynku o brązowe medale naprzeciw siebie stanęli gospodarze z PG nr 8 Łomża i PG nr 5 Białystok.
- Mecz przebiegał pod dyktando zawodników z Łomży, którzy po pierwszej połowie prowadzili tylko 1-0. Jak wszystkim wiadomo w futbolu najważniejsze są zdobywane bramki. Po kilku minutach PG 8 zdobyło ich jeszcze trzy, tracąc jedną. Wynik 4-1 nie gwarantował emocji. Po chwili jednak dwa gole zostały zaliczone na konto gości- opisuje Wojciech Pietruszewski, trener łomżyńskiego zespołu futsalowego z Publicznego Gimnazjum nr 8.
Ostatecznie łomżyniacy zeszli z boiska z wynikiem 4 do 3., zdobywając brązowy medal. W zeszłym roku w tej samej rywalizacji chłopcy sklasyfikowani zostali na czwartym miejscu.
W pojedynku o złoto, po bardzo wyrównanym meczu, PG nr 7 Suwałki wygrały 3 do 2 z PG nr 9 Białystok. Puchar Fair Play przypadł PG nr 5.
Najlepszy zawodnik turnieju:
Bil Wojciech - PG 7 Suwałki
Najlepsi zawodnicy zespołów:
Boroń Hubert - PG nr 8 Łomża
Sztadzielski Krzysztof - PG 7 Suwałki
Polkowski Dawid - PG nr 9 Białystok
Zabrocki Paweł - PG nr 5 Białystok
Skład drużyny PG nr 8:
Lach Przemysław, Boroń Hubert, Brutkowski Damian, Kozłowski Szymon, Mocarski Mateusz, Cychol Igor, Listowski Maciej, Brzozowski Jakub, Kijek Patryk, Cieniewicz Konrad, Świderski Łukasz, Hojdeczko Krystian, Sobociński Piotr, Pietruszewski Wojciech - trener