Rada Oddziału NSZZ „Solidarność” w Łomży przyjęła stanowisko w sprawie współpracy oraz poparcia kandydatur prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i wicemarszałka Marka Olbrysia w nadchodzących wyborach samorządowych.
Spotkanie odbyło się w siedzibie NSZZ „Solidarność” Oddział Łomża przy ulicy Dwornej. Obaj kandydaci w wyborach samorządowych spotkali się tam z przewodniczącym Oddziału Marcinem Dębkiem, który podkreśla, że współpraca z prezydentem i wicemarszałkiem układa się wzorcowo.
Wicemarszałek Marek Olbryś i przewodniczący Marcin Dębek podpisali razem porozumienie podsumowujące wspólne działania, których płaszczyzną była przede wszystkim Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego oraz deklarację kontynuowania współpracy.
- NSZZ „Solidarność” to ruch społeczny posiadający długotrwałe tradycje, które należy pielęgnować i podtrzymywać. Należy pamiętać, że pracownik ma nie tylko obowiązki, ale i prawa odnoszące się do Kodeksu pracy. Po to są związki zawodowe, aby bronić praw pracowników, dbać o „ludzi pracy”. Trzeba z pracownikami rozmawiać, wyprzedzać pewne ruchy, aby nie dochodziło do protestów czy strajków. Dialog zawsze prowadzi do porozumienia – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.
- Nowa Rada Oddziału funkcjonuje od prawie roku. W tym czasie wspólnie rozwiązaliśmy wiele spraw pracowniczych. Wierzymy, że w przyszłości ta współpraca będzie również owocna i dlatego przyjęliśmy to stanowisko. „Solidarność jest ruchem społecznym, który dba o przestrzeganie praw pracowników, stoi na straży Kodeksu pracy i w tym kierunku chcemy podążać. Łomżyński oddział liczy blisko 700 członków – mówi związkowiec, miejski radny i pracownik Poczty Polskiej Marcin Dębek.