Reklama

Łomżyński sąd aresztował Mołdawian. Zmuszali do żebractwa!

29/01/2024 16:37

Dwoje obywateli Mołdawii, podejrzanych o zmuszanie do żebractwa dwojga niepełnosprawnych obywateli Rosji i czerpanie z tego korzyści finansowych zostało aresztowanych na trzy miesiące przez łomżyński sąd na wiosek tutejszej prokuratury okręgowej.

Podejrzani co najmniej od 24 lutego 2021 roku do 28 października 2023 roku w Łomży i innych miejscowościach na terenie kraju, zarabiali na żebractwie dwojga niepełnosprawnych obywateli Rosji. Są to kobiety i mężczyźni w wieku 46 lat. Na dodatek oboje to osoby po amputacjach kończyn.

Śledztwo pod nadzorem łomżyńskiej prokuratury prowadzi Straż Graniczna.

Parę z Mołdawii zatrzymano na Śląsku. Przestępstwa, które im zarzucono, popełniane były w kilku województwach, m.in. w Podlaskiem.

Za handel ludźmi grozi podejrzanym od trzech do dwudziestu lat więzienia. Dodatkowo wszczęto wobec nich postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu do swego kraju.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości