Rada Miejska Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Łomży zajęła stanowisko w sprawie wyniku wyborczego kandydatki tej partii na Prezydenta RP Magdaleny Ogórek o raz bardziej ogólnie o aktualnej sytuacji SLD, zarowno wewnętrznej, jak też pozycji na scenie politycznej.
Łomżyńscy członkowie SLD w mocnych słowach skrytykowali poczynania władz krajowych Sojuszu.
- Najbardziej boli nas, jako członków SLD, że tracimy wiarygodność i zaufanie ludzi przez niezrozumiałe działania władz krajowych, które w naszej ocenie oderwane są od rzeczywistości panującej w terenie - czytamy w opublikowanej dziś na facebook"owym profilu Rady Miejskiej SLD w Łomży uchwale.
Członkowie Sojuszu wypominają również przegrane przez Mieczysława Czerniawskiego wybory na prezydenta Łomży i krytykują wystawienie go jako kandydata w jesiennych wyborach.
- Najbardziej boli to, że była to decyzja Warszawy, Białegostoku, a nie członków organizacji działającej w naszym mieście - piszą.
W swoim wystąpieniu Rada Miejska SLD wezwała też członków Zarządu Krajowego tej partii do "natychmiastowego ustąpienia" oraz "zwołania w trybie pilnym co najmniej konwencji krajowej, która oceni działalność kierownictwa partii".
Zamieszczamy również skan pełnej treści uchwały RM SLD w Łomży.