Reklama

Łomżyński szpital będzie współpracował z bankiem mleka kobiecego

06/03/2024 11:58

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży podpisał porozumienie z Uniwersyteckim Szpitalem Kliniczny w Białymstoku na przekazywanie Mleka Kobiecego.

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży 5 marca 2024 roku podpisał porozumienie z Uniwersyteckim Szpitalem Kliniczny w Białymstoku na przekazywanie przebadanego, pasteryzowanego Mleka Kobiecego wraz z analizą składu, od zdrowych, honorowych dawczyń mleka. Umowa będzie realizowana przy współpracy z Fundacją Mleka Kobiecego w Warszawie w ramach Programu polityki zdrowotnej.

Bank Mleka Kobiecego został utworzony przy Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Białymstoku.

Reklama

-  W ramach zadania zostały zawarte porozumienia czterech szpitali, w celu zwiększenia dostępu do odżywiania mlekiem kobiecym noworodków i niemowląt, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, u których zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju lub w czasie porodu, a z przyczyn medycznych lub losowych nie mogą być karmione mlekiem własnej mamy - informuje Jarosław Pokoleńczuk dyrektor szpitala w Łomży.

Szpital Wojewódzki w Łomży nie prowadzi kwalifikacji Dawczyń. W ramach porozumienia zabezpiecza Mleko Kobiece dla noworodków i wcześniaków hospitalizowanych.

Reklama

Bank mleka kobiecego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym powstał w ramach wygranego w 2023 roku przez ten szpital konkursu ministerstwa zdrowia. Szpital dostał na ten cel 1 mln zł. Samorząd województwa podlaskiego przekazał natomiast 100 tys. zł. Za te pieniądze szpital kupił m.in. potrzebny sprzęt laboratoryjny.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości