Nabór wniosków do drugiej edycji projektu ,,Poznajemy Podlaskie’’ właśnie wystartował. Ma on promować lokalne atrakcje, a także wspierać branżę turystyczną. O szczegółach przedsięwzięcia opowiedzieli członek zarządu Marek Malinowski, radny wojewódzki Bogdan Dyjuk oraz Bożena Nienałtowska, prezes Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki urzędu marszałkowskiego.
–Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że rusza kolejny nabór do programu Poznajemy Podlaskie. Nasz region jest bardzo atrakcyjny turystycznie. Dbamy o możliwości odkrywania go przez dzieci ,ale też o rozruszanie branży turystycznej, bo do stanu, jaki był przed pandemią, jeszcze trochę jej brakuje – mówił Marek Malinowski.
Pierwsza edycja programu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział 6720 uczniów ze 164 szkół podstawowych. Łączny koszt wycieczek wyniósł wtedy 1,4mln zł.
–Mam nadzieję, że nasza młodzież i dzieci będą wspaniałymi ambasadorami podlaskiej turystyki, będą polecać te miejsca innym i do nich wracać– oznajmił członek zarządu, zachęcając szkoły do wzięcia udziału w akcji.
Reklama
Bogdan Dyjuk dodał, że ubiegłoroczne przedsięwzięcie ,,Poznajemy Podlaskie’’ odbiło się pozytywnym echem w środowisku szkolnym, a uczniowie i nauczyciele mieli nadzieje na jego kontynuację.
–Województwo podlaskie ma swój potencjał wykraczający poza środowisko lokalne. Mamy walory, które są jeszcze nie odkryte, które wzbudzają zainteresowanie i warto, aby nasza młodzież poznała zabytki naszego regionu. Warto promować tę ideę i warto kontynuować ten program– powiedział radny wojewódzki.
W tym roku na organizację wycieczek przeznaczoną kwotę w wysokości 1,2 mln zł. Maksymalna wsparcie finansowe wyniesie 7,5 tys. zł. Wnioski można składać od 5 lutego do końca miesiąca na stronie PROT. Ogłoszenie wyników nastąpi 15 marca tego roku.
–Wyjazdy będą realizowane od 1 kwietnia do końca czerwca. Ja ze swej strony bardzo zachęcam – mamy tyle ciekawych miejsc, tyle atrakcji turystycznych, a dzieciaki chętnie zdobywają wiedzę przez doświadczenie, więc tylko czekać pięknej pogody i świetnych wyjazdów, czego wszystkim życzę – podkreśliła Bożena Nienałtowska.
Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół podstawowych – publicznych i niepublicznych – z terenu województwa podlaskiego, w tym placówek specjalnych oraz specjalnych przysposabiających do zawodu.
–Zapraszam wszystkie szkoły do wzięcia udziału w naszym projekcie ! – podsumowała prezes PROT.