Dzień 16 października, data wyboru Polaka na stolicę Piotrową, od 15 lat obchodzony jest jako Dzień Jana Pawła II. Mimo upływu czasu, przesłanie papieża dla wielu jest wciąż ważne i aktualne. Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży wyjątkowy rok 2020 postanowiła uczcić wieloma wydarzeniami upamiętniającymi postać Jana Pawła II. Między innymi został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Lubił stać na bramce i jeść kremówki”, którego podsumowanie odbyło się w Filii Nr 1 w dniu 16 października 2020 r.
Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Ogółem wpłynęło 70 prac. Wszystkie prace były zgodne z tematyką konkursu. Dzieci wykazały się kreatywnością i wrażliwością artystyczną w podejściu do tematu konkursu.
Jury w składzie: Anna Bureś - instruktor plastyk w MDK-DŚT, Renata Orchowska-Kowalczyk - nauczyciel kreatywności w Zespole Szkół Specjalnych, Bożena Kozłowska - nauczyciel w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Łomży brało pod uwagę samodzielność wykonania pracy, staranność wykonania oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wybrano najlepsze i najciekawsze prace w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I- IV i klasy V-VIII) i przyznano nagrody oraz wyróżnienia:
w grupie uczniów klas I – IV:
I miejsce – Amelia Galanek SP1, kl. IId
II miejsce – Lena Sakowska SP1, kl. Id; Paweł Mitter SP1, kl. IIIa; Maja Kuczyńska SP1, kl. IVc
III miejsce – Natalia Przestrzelska SP1, kl. IVb; Laura Góralczyk SP1, kl. IIIb
wyróżnienia:
Adrianna Mieczkowska SP1, kl. IIc; Michał Lichomski SP1, kl. IIf, ; Paweł Bożomański, SP2; Aleksandra Mika SP1, kl. IIIb; Magdalena Kalinowska SP5, kl. IVd; Karolina Kukso SP1; Jeremi Sokół SP1, kl. IIIb
w grupie uczniów klas V- VIII
I miejsce: Dominika Żelechowska SP5, kl. VIIc; II miejsce: Patryk Wiśniewski SP Podgórze, kl. V; III miejsce: Nikola Góralczyk SP1, kl. VIIc
wyróżnienia:
Wiktor Szczepkowski SP2; Patrycja Wachuta SP5 ; Łukasz Gryczewski SP2; Jan Bruliński SP1; Wiktor Ostrowski SP Podgórze, kl. VI
Źródło: MBP/nadesłane